מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   שר שלום ג'רבי על מתנדבי השירות הלאומי
השירות הלאומי אזרחי מאפשר למתנדבים ולמתנדבות לא רק לתרום לחברה הישראלית אלא גם לשפר את מצבם בשוק התעסוקה. שר שלום ג'רבי, ראש רשות השירות, מפרט כיצד משתפר מצבם

מאת:
פורסם: 01/01/16 00:00

עולם התעסוקה של ימינו הינו תובעני עד מאוד, וגם לצעירים מוכשרים וצעירות מוכשרות לא קל להתקבל למשרות מתגמלות באמת. על כל תפקיד שמתפנה או שמוצע לציבור הרחב מתחרים עשרות, מאות ולפעמים אפילו אלפי מועמדים, כך שחשוב מאוד להציג קורות חיים מרשימים ועוד יותר מכך להיות בעלי ארגז כלים עשיר ומגוון שישפר את הסיכוי לפתח קריירה מספקת.

שירות לאומי הוא דרך מצוינת לא רק לתרום לחברה הישראלית (ובפרט לאוכלוסיות מוחלשות שזקוקות לכל עזרה) אלא גם לרכוש כלים יקרי ערך שמסייעים לצעירים ולצעירות גם בהמשך הדרך. שר שלום ג'רבי, הלא הוא ראש רשות השירות הלאומי אזרחי מאז שנת 2010, מפרט מדוע מי שנותן גם מקבל ולמה ההתנדבות משפרת משמעותית את מצבם של בני ובנות השירות בשוק התעסוקה.

יכולת נתינה מרשימה

בוגרי ובוגרות השירות הלאומי אזרחי מוסיפים לקורות החיים שלהם שורה מרשימה מאוד - ההתנדבות בת 12 או 24 החודשים מציגה אותם באור מחמיא במיוחד ומוכיחה כי הם ניחנים ביכולת נתינה גבוהה ובמסירות אמיתית, תכונות שכל מעסיק מחפש אצל העובדים שלו בכל תחום שהוא.

שר שלום ג'רבי מציין כי אמנם מדובר באיכות שהייתה קיימת אצל מתנדבי השירות הלאומי מלכתחילה, שהרי אלמלא הרצון לתרום ולתת סביר להניח שלא היו מתנדבים, אולם פרק הזמן של השירות עצמו מעצים את היכולת הזו בצורה משמעותית שכן המתנדבים מגלים עד כמה מתגמלת הנתינה - לסביבה ולהם גם יחד.

עבודת צוות ואינטראקציות עם אנשים מכל רבדי החברה

כלי חשוב נוסף אותו מפתחים בני ובנות השירות הלאומי אזרחי תוך כדי השירות הוא היכולת לעבוד בצוות ובאופן כללי ליצור אינטראקציות מוצלחות עם מגוון רחב של אנשים.

מבחינת שר שלום ג'רבי קירוב בין הלבבות הוא אחד הערכים החשובים ביותר שיש, והוא מנסה להביא אותו לידי ביטוי גם במסגרת השירות הלאומי אזרחי ולגייס אליו צעירים וצעירות מכל רבדי החברה. בנוסף אופי התפקידים שאותם ממלאים בני ובנות השירות הוא ברוב המקרים כזה שהם באים במגע עם קהל מגוון להפליא, ורוכשים את היכולת החשובה לתקשורת מיטבית עם כל אדם - יכולת שתורמת להם לא רק בשוק התעסוקה אלא באופן כללי בחיים.

איך לבחור תפקיד לפי שר שלום ג'רבי?

בנוסף ליכולות הכלליות הנ"ל מדגיש שר שלום ג'רבי כי כל מי שמתנדב לשירות הלאומי אזרחי רוכש גם כלים מקצועיים, כולל כאלה ספציפיים שמהווים קרש קפיצה לתעסוקה בשכר לאחר תום השירות.

בין התחומים בהם ניתן להתמקצע תוך כדי שירות לאומי אזרחי מציין ג'רבי את תחום הדרכת הטיולים, את תחום העבודה עם ילדים (בין אם בגילאי גן ובין אם גדולים יותר, בין אם בעלי צרכים מיוחדים ובין אם לאו), את תחום האדמיניסטרציה (למשל מזכירות רפואית), את תחום העבודה עם חיות (למשל בבית החולים לחיות בר שנמצא בספארי) ועוד.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net