מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   פתרונות למינוס בבנק כתוצאה מאבטלה ממושכת
לחץ להגדלה
אדם שחווה תקופת אבטלה ממושכת נקלע במקרים רבים למינוס גדול בבנק. לדעתי יש פתרון לבעיית מינוס גבוה. הפתרון אינו מהיר אלא מדובר בתוכנית הבראה שבסיומה (כשנתיים פלוס) יהיה לך יותר טוב...

מאת: נתי גליק
פורסם: 30/04/07 23:39

פתרונות למינוס בבנק כתוצאה מאבטלה ממושכת

פתרונות למינוס בבנק כתוצאה מאבטלה ממושכת.

 

אדם שחווה תקופת אבטלה ממושכת נקלע במקרים רבים למינוס גדול בבנק. לדעתי יש פתרון לבעיית מינוס גבוה. הפתרון אינו מהיר אלא מדובר בתוכנית הבראה שבסיומה (כשנתיים פלוס) יהיה לך יותר טוב.

אני אפרט את השלבים הדרושים לטיפול במקביל. פתרון אחד בלבד לא יביא את הישועה.

1. שלב ראשון הכי חשוב - תוכנית כלכלית שתראה לשנה שנתיים הקרובים את מצבך הכלכלי בכל חודש.
המטרה: לדעת בכל דקה ודקה האם הוצאה / קנייה שלי מרחיקה אותי מהמטרות שהצבת.
רצוי מאוד לבצע טבלת פרישה לשנתיים שלוש הקרובות שבה תכניס את כל ההוצאות וההכנסות שלך. ממש כמו טבלת מצב חשבון בנק. אלא שמדובר על פרישה עתידית חודשית. אליה זה תכניס את כל ההוצאות שלך. תכין בנפרד גם טבלה לפרוט הוצאות הויזה שלך. השורה התחתונה שלה (כולל שורות תחתונות עתידיות) הכנס לתוך הטבלה העתידית. בסופו של דבר בצע טבלה צדדית למיפוי חודשי עתידי של סוף חודש. למעשה- אינך צריך לעשות את מה שאמרתי כי עשיתי זאת. מי שצריך קובץ שכזה יכול לפנות אליי ישירות ולקבל קובץ אקסל שכולל את כל גיליונות העזר והטבלאות. תעקוב אחר ההוראות ותכין ממנה תוכנית מיפוי של מצה החשבון שלך מעכשיו לשנתיים שלוש הקרובות.

כדי שיקל עליך לעקוב אחר מצב חשבון הבנק ופרוט הויזה- אני ממליץ להירשם בבנק לאופציית האינטרנט (מספיק מצב של צפייה בלבד)

2. שלב שני - הלוואה להקטנת המינוס- אתה חייב הוספת הלוואה על מנת להקטין את המינוס כרגע, שהרי על המינוס משלמים את הריבית הכי גבוהה ביותר. השתדל רק שפרישת ההחזר תהיה ארוכת טווח ככל האפשר. פרישה לשנה בודדת תחזיר לך את המצב בעוד שנה לפני שגמרת את תוכנית ההבראה. ערך ההלוואה שצריך לקחת - הסכום המכסימלי בערך מינוס שיוצא לך על בטבלת האקסל. נניח שהמינוס בעוד כשנה ורבע יוצא הכי גבוה- זה ערך המינוס הדרוש. רצוי גם שתפרוש את ההלוואה לזמן שהוא נניח פי שניים זמן מזמן ערך המינוס הגבוה (כלומר שנה ורבע כפול שניים = לפחות שנתיים וחצי) כדי לתת אפשרות לעצמך לצאת מהמצב ע"י הכנסה נוספת במהלך אותה תקופה.

3. שלב שלישי - לאחר שלקחת הלוואה שמאפשרת לך כרגע לחיות בצורה זמנית את ההווה, אתה חייב להכניס הכנסה נוספת כדי שבעוד כשנתיים תוכל לקראת סיום ההלוואה לראות שההכנסות אכן עזרו לך בשורה התחתונה.

איזה עבודה שנייה לקחת? - אני בעד עבודה על פני מאט שעות שתכניס כמה מאות שקלים. כדי לא להזיק קודם כל לעבודה הראשית. אל תשכח שאם תלחץ יותר מידיי על עצמך אתה עשוי לפספס את הכל. צריך שתוכנית ההבראה תיפרש על פני זמן הגיוני. כשנתיים שלוש. הלחץ הנפשי ירד ממך הרי אם תיקח הלוואה והמינוס ייעלם.

לי היה מצב שכזה ומצאתי עבודה בניקוי 2-3 חדרי מדרגות של בתי מגורים. זה מכניס כ- 400 ש"ח לבית אחד בן 4 קומות. מדובר בעבודה שאפשר לעשות בימי שלישי ושישי בלבד. ביום שלישי אפשר רק לטאטא חצי שעה כל בית. וביום שישי אם אתה לומד לעשות את זה מהר מדובר ב- 1 שעה עד שעה וחצי לשטיפה וטאטוא. עבודה לא משהו. מתיש - אך יכניס לך 800 עד 1200 ש"ח לחודש.

תייעד כסף זה להקטנת המינוס העתידי הצפוי. אל תסתכל על המצב שכרגע אין לך מינוס בגלל ההלוואה. תסתכל תמיד על המבט קדימה לפי הקובץ אקסל שארגנת.

תשמע- אני יודע שנשמע לך קצת מסובך. אני עברתי תוכנית הבראה שכזו. אם אתה רוצה להיפגש ולקבל הסבר במציאות- אשמח לעשות זאת.

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
קובץ אקסל  
אפי,efi012@walla.com,צפון (15/02/2009)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net