מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   איזה תחום לימודים לבחור?
לחץ להגדלה
משתתפת צעירה בפורום שאלה - אני בת 20 וזה מאוד מלחיץ אותי שעדיין אין לי כיוון מסוים בחיים..אני מחפשת את עצמי ולא מוצאת, אולי תוכלו לייעץ לי במה כדאי לי לעסוק..? אני מחפשת ללמד מקצוע שאוכל להתפרנס ממנו בכבוד ובתחום מבוקש.

מאת: נתי גליק
פורסם: 30/04/07 23:31

איזה תחום לימודים לבחור

איזה תחום לימודים לבחור???

 

משתתפת צעירה בפורום שאלה  - אני בת 20 וזה מאוד מלחיץ אותי שעדיין אין לי כיוון מסוים בחיים..אני מחפשת את עצמי ולא מוצאת, אולי תוכלו לייעץ לי במה כדאי לי לעסוק..?  אני מחפשת ללמד מקצוע שאוכל להתפרנס ממנו בכבוד ובתחום מבוקש.

תשובתי אליה הייתה:

לא נורא בהחלט שאינך יודעת מה לעשות/לבחור. הגיל יחסית מוקדם ואין צורך להילחץ.

אני מבין את הלחץ- את רוצה למנוע ממצב של "להירדם" ולהתעורר אחרי כמה שנים כשאין בידך עדיין כיוון. וזה בסדר. זה טוב מאוד שאת מנסה בגיל מוקדם לקבל כיוון. אך עשי זאת ללא לחץ. הלחץ קושר את ידיים ולא מאפשר לחשוב בצורה צלולה.

 

לכל אדם יש את התשובה בפנים. הוא רק צריך להציג בפני עצמו את האופציות הקיימות. אפשר לבצע בדיקות אלו לבד ואפשר לשלם כסף למכון מקצועי כדי שיבדוק התאמה שלך. תכלס אני מאמין שאפשר לנווט את עצמך טוב מאוד אם תבחני את עצמך לפי סעיף א.

 

א. התאמה תכונות אדם לתפקיד:

 

קחי כמה דפים ותתחילי לרשום:

דף 1 . רשמי בתוכו את כל אפשרויות הלימודים שעומדות בפנייך.

 

דף 2. - תרשמי את כל התכונות שלך. מי את ומה את. ביצועיסטית, רעיונית, מהירה , איטית, הכל. מה את חושבת על עצמך. עשי זאת בצורה של סעיפים קצרצרים בצורה של נקודות רעיוניות.

 

דף 3. עד דף X (כמה שצריך) - רשמי שוב אופציות לימודים ומתחתים פרטי איזה עבודות אפשריות במקרה שאת בוחרת באופציית לימודים זו. (אם אינך יודעת בדיוק- תעזרי באנשים כאן - הם יעל111111ו בפנייך מה אפשר לעשות אם כל אופציית לימודים)

 

כעת הבחינה של כל מה שרשמת- מתחת לכל תפקיד מקצועי מלאי מה את חושבת שדרוש מאדם (מבחינת תכונות אדם) כדי להצליח בתפקיד המקצועי. תשווי בין התכונות שלך שכתב בדף 2 עם התכונות שאת חושבת שדורשות לתפקיד המקצועי שבדפים 3 ואילך. בסופו של דבר את תגלי משהו שבולט מאוד התאמת.

 

ב. מעבר לגילו למה את מתאימה תחשבי מה ממש ממש מגרה את רצונך ללמוד ולהתקדם בכיוון. נזי לחשוב גם איזה חלומות היו לך בעבר- משהו בסגנון- "כשאהיה גדול אני רוצה לעשות..."

 

ג. נסי למצוא 2-3 אופציות מתוך סעיף א שעולים בקנה אחד עם חלומותייך ורצונותייך בסעיף ב. ברגע שתמצאי 2-3 אופציות אזי הקטנת את הבלבול שלך.

 

ד. לכי עם 3 אופציות אלו למקומות שבהם לומדים אותם. נסי לעבוד על חומר מקדים ותוכנית לימודים של כל דבר. אני מתאר לעצמי שמרגע שתעשי זאת את כבר תהייה פחות מבולבלת. כי כמות האופציות ירדה משמעותית והרצונות אל מול תוכנית הלימודים כבר יובלו אותך קדימה לקראת בחירה של מה את רוצה ללמוד.

 

ה. אני הייתי מסיים גם את הבחירה בלבדוק שאכן תחום הלימודים שנבחר יש בו עבודה בהמשך הדרך. את יכולה להיעזר בניסיון של אנשים במציאות וגם אנשים מהפורום כן.

 


 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net