מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   דברי סיום
לחץ להגדלה
קחו את הדברים ונסו להתאימם אליכם. כמובן שאינני מתיימר להיות מומחה. אך העברתי מניסיוני כדי שאתם תוכלו לשפר לשנות ולקחת את מה שמתאים לכם. העיקרון של מה שאני מנסה להעביר כאן הוא מאוד פשוט...

מאת: נתי גליק
פורסם: 30/04/07 21:11

משפטי סיום

משפטי סיום

 

קח את הדברים ונסה להתאימם אליך. כמובן שאינני מתיימר להיות מומחה. רק רציתי להעביר מניסיוני כדי שאתה תוכל לשפר לשנות ולהתאים זאת לך. העיקרון של מה שאני מנסה להעביר כאן הוא מאוד פשוט – אתה יכול לקחת כל בעיה לפתח עבורה פתרון. אתה פשוט צריך לשבת ולפתח את הבעיה ולנסות למצוא לה פתרון הטוב ביותר.

אני הגעתי לדעותיי על סמך תקופת האבטלה שלי. אם כי זה קצת יותר מזה. מקום עבודתי הקודם לימד את העובדים בדרג הניהולי ובדרג הביניים לנתח מצבים לרמה של פירוק לגורמים על מנת לבנות מכל מצב שיטת עבודה להתנהלות נכונה. כל בעיה שהייתה בעבודה- למדנו לנתח את הבעיות שלה ולנתח אופציות אפשריות לפתרון. במקרה של חוסר יידע הכיוון היה לחפש תשובות בחוץ ולהביא אותם אל השיטה כדי לקדם אותה לרמת מומחיות.

אני יודע שזה נשמע הזוי. ואכן - זה קצת הזוי. אולם מקום העבודה הזה יצר ועדיין יוצר "מכונות עבודה אנושיות" שמתפקדות בצורה טכנית ופותרות לבד כל בעיה ע"י התנהלות שיטתית וחיפוש אחר פתרונות.

כשפוטרתי הבנתי שאני במצב מאוד קשה. בלי אופציה כלכלית כשיש לי 2 ילדים קטנים בבית. לכן התנהלתי באותה צורה שבה אני מבין שצריך לקדם את עצמך מהר יותר לעבר המטרה= מציאת עבודה טובה. התחלתי לכתוב שיטת עבודה שעם הזמן התפתחה למעין ריכוז של דעות.  הדעות התגבשו לאט על סמך שאלות ששאלתי את עצמי ואשר עניתי עליהם בצורה של ניסוי וטעייה בתוך שיטת העבודה. את הדעות הפכתי עם הזמן לשני קבצים - 1. מדריך לחיפוש מודעות דרושים שאיתו חיפשתי יום יום עבודה. 2. יומנו של מחפש עבודה בגרסתו השנייה הפך מהתנהלות שיטתית ליומן שקראתי כל הזמן כדי לא לשכוח את ה- "טופיק" ואת הכיוון שלי. כל הזמן שיננתי לעצמי - מה אני, מה הדרך שלי, כיצד אני פורץ את מעגל האבטלה ומגיע לעבודה טובה יותר ממה שהיה לי ובתנאים משופרים. בני משפחתי התייחסו לכוונה שלי להתקדם בהיסוס רב. אך הוכחתי לה ולעצמי שכוח הרצון + השקעה בעשייה מביאים אותך בדיוק למה שאתה רוצה להגיע.

בהצלחה מכל הלב.

נתי גליק

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net