מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   הדרך אל החופש
לחץ להגדלה
מנהל מוצלח הוא זה שמגיע לתוצאות ולא זה שעובד שעות רבות. יצירת פנאי וניצולו הנכון משביחים את יכולות המנהל ובכך תורמים להשגת תוצאות טובות יותר. בארה"ב הנשיא יוצא לחופשות דיג ולמשחקי גולף; בצרפת לא תמצא מנכ"ל אחד לרפואה ביולי-אוגוסט; ובספרד ובאיטליה לך תחפש את המנהל בשתיים בצהרים, אבל בישראל ...

מאת: גלעד רבינוביץ
פורסם: 11/05/07 12:20

הדרך אל החופש

 

הדרך אל החופש

 

 

מנהל מוצלח הוא זה שמגיע לתוצאות ולא זה שעובד שעות רבות. יצירת פנאי וניצולו הנכון משביחים את יכולות המנהל ובכך תורמים להשגת תוצאות טובות יותר.

בארה"ב הנשיא יוצא לחופשות דיג ולמשחקי גולף; בצרפת לא תמצא מנכ"ל אחד לרפואה ביולי-אוגוסט; ובספרד ובאיטליה לך תחפש את המנהל בשתיים בצהרים, אבל בישראל "תנאי השוק לא מאפשרים זאת" ו"הארגון תלוי בי". גלעד רבינוביץ, מנכ"ל קבוצת מלם, החליט שאפשר גם אחרת - לקרוא, להפנים וללמוד.

  

תרבות הפנאי בישראל נמצאת בתהליך התפתחות אטי אבל בכיוון ברור. כמנהלים אנחנו אלה שמהווים דוגמא בארגונים שלנו ל"איך לנצל את הפנאי", והסיבה שאנחנו בפיגור לעומת שאר העולם נעוצה בעיקר בנו.

הדורות הראשונים של המנהלים הגיעו ברובם מהצבא, ובצבא - לפחות בשנים עברו - היה ברור שהמנהל כלומר המפקד, הוא טיפוס שונא חופשות ושונא בית; ההפסקה היא שחיתות, וישיבות הנהלה מתחילות בשעה תשע בלילה. המפקד הוא הנותן דוגמא אישית והוא האחרון שמכבה את האור.

 

בנוסף, מוטיבים רבים מתרבות המערב אומצו בארץ, אבל דווקא תרבות הפנאי נלמדת על ידינו בפיגור. באירופה ובארה"ב מקפידים על חופשות. בתקופת הקיץ נעלמים לשבועיים ובסופי השבוע הארוכים אזורי הקיט מלאים ב"מקומיים". באירופה מסיימים לעבוד מוקדם, ולעתים עוברים דרך הפאב בדרך הביתה, ובארה"ב הנשיא מצטלם כשהוא דג או משחק גולף.

 

מנהל מוצלח הוא זה שמגיע לתוצאות ולא זה שעובד שעות רבות. אם בעבר הלא רחוק הגאווה והוויכוח בין המנהלים נסובו סביב התחרות מי עובד עד מאוחר יותר ומי קורע יותר את ה.... - אנחנו מתחילים לחוש בשינוי. למעשה, הטיעון המרכזי הוא שיצירת פנאי וניצולו משביחים את יכולותיו של המנהל ובכך תורמים לתוצאות הטובות שיציג.

 

כשנשאלתי לפני זמן מה בראיון לגבי נקודת המפנה בקריירה הניהולית שלי, עניתי ללא היסוס שהשינוי וקפיצת המדרגה שלי היו ביום שהפנמתי שפנאי זו לא מילה גסה, ושלמעשה אני עובד ומרוויח בשביל לחיות כמו שצריך.

זה לא קרה ביום אחד מדובר בתהליך, אבל מרגע שהפנמתי השתנו חיי.

 

  רבים יגידו - קל לדבר, אבל "אני פועל בסביבה בלתי אפשרית", "תנאי השוק אינם מאפשרים זאת", "הארגון תלוי בי", "הבעלים דורשים זאת ממני" ועוד תירוצים למכביר. ממש כמו "למה אני אתחיל את הדיאטה מחר ולא היום". כמנהלים אנחנו נדרשים לקחת אחריות וגם כאן מדובר במקרה קלאסי של לקיחת אחריות, אחריות על הנפש שלנו, אחריות על הגוף שלנו, אחריות על מקום העבודה שלנו,  ואולי האחריות הכבדה ביותר עליה אפרט בהמשך - אחריות על המשפחה שלנו.

 

השאלה הגדולה היא איך מתחילים, או.קיי, הפנמתי, אבל מה עושים? אני חסיד של שיטת קביעת עובדות; גם אם האסטרטגיה עדיין לא שלמה, נתחיל ליצוק את היסודות וההמשך יהיה פשוט יותר. בשורות הבאות אפרט "מהלכים" שביצעתי ושמהווים את נדבכי זמן האיכות שלי.

 

אחר צהריים אחד בו מסיימים לעבוד בשעה מוקדמת :
נבחר יום בשבוע, בו נסגור את היומן לכל המאוחר בשעה ארבע , בדרך-כלל בתיאום עם בת הזוג, שתקבל בשמחה את הפגישה השבועית המחזורית. יש לגלות אסרטיביות ולעמוד על כך. אני אישית עומד במטלה הזאת כבר מספר שנים. במידה שנפלו השמים וביום הקצר נקבעה פגישה עם האפיפיור לאחר השעה ארבע, אוודא שבאותו שבוע נהפוך יום אחר ליום קצר.

 

ארוחת צהריים:

עלינו לנסות להקדיש זמן לארוחת צהריים, אמנם הדיאטנים מגדירים את ארוחת הבוקר כחשובה ביום, אולם למנהל  - זמן ארוחת הצהריים הוא זמן שחשוב לנצל בראש ובראשונה לאוכל. ניתן לעשות זאת במסגרת פגישה עסקית או פגישה עם חבר או אולי עם בן או בת הזוג, לדבר על נושאים שונים ולאוורר את הראש. זמן איכות בצהריים מסדר לנו המשך יום קל ופורה יותר.

:חופשה שנתית

  חופשה אמיתית עם התנתקות שתיארך מעל שבוע בארץ או בחו"ל. באירופה ובארה"ב. קובעים את תאריכי החופשה חודשים רבים לפני כן ולא מגיעים לרגע האחרון ומתחילים לנסות לתכנן ולדחוס. עצם הימצאותה של חופשה ארוכה ביומן, התכנונים שלה והדיבורים עליה תורמים לבריאותנו הנפשית.

 

חופשת סוף שבוע ארוך אחת לרבעון:

החוכמה הינה לקבוע את החופשה הבאה בתום הנוכחית. כשמכניסים מראש חופשה ללו"ז, הכל מסתדר לפיה ולא הפוך, וכך בטוח שנצא. חופשה "רבעונית" יכולה להיות צימר בצפון, באילת, בחו"ל או בכל מקום אחר שיוציא אותנו מחיי היום יום.

 

חופש עם הילדים:

רשמתי פטנט על מה שתקראו בשורות הבאות, כך שכל הזכויות שמורות. אחת לחודשיים לפחות אני לוקח יום חופש ומבלה אותו מהבוקר ועד שעות הערב עם אחת מבנותיי, ויש לי שלוש. אנחנו מתכננים מראש את היום, שכולל שילוב של תרבות בילוי וכמובן שופינג. דוגמא ליום שביליתי עם הבכורה שלי, בת הארבע עשרה : פתחנו בכותל המערבי וסביבתו, המשכנו בסיור בעיר העתיקה, התרגשנו במופע של מנהרת הזמן, אכלו צהריים באזור וקינחנו בקניון מלחה. למען האמת, בפעמים  הראשונות עצם ההכנה והיציאה לימים אלה היתה קצת מוזרה, אולם היום אני מצפה לימים אפילו יותר מבנותיי.

 

תחביבים :

דרך נוספת לצאת משגרת העבודה ולנקות את הראש היא לאמץ תחביב. אישית, אני ממליץ על תחביבים שקשורים בספורט. פעילות גופנית מזקקת את הנפש ובונה כוחות מחודשים להתמודדות עם טרדות היום יום. חשוב שהשינוי לא יהיה מהיר ודרמטי מדי. טעות נפוצה של רבים שלא עסקו בספורט בעבר היא להתחיל בארבעה אימונים

בשבוע. כאחד שעסק רבות בספורט, המלצתי היא למצוא את התחום שמעניין ומושך אותנו, כשהעדיפות ניתנת לגיוון, דהיינו שילוב של מספר תחומים, לדוגמא :  אופניים, חדר כושר, הליכה, משחקי כדור וכדומה. ההעדפות האישיות שלי הן חדר כושר, רכיבה על אופניים וצלילה. הצלילה מהווה מעבר לכיף שבה גם מפגש חברתי וניקוי ראש אמיתי.

 

רעיונות יש למכביר, ואני משוכנע שלכל אחד תהיינה "המצאות" משלו, החוכמה היא לעשות ולמצוא את התירוץ לעוד חופשה ולעוד פעילות פנאי, במקום למצוא את התירוצים ההפוכים שמצאנו עד היום, למה ואיך ולא. אנחנו עובדים בשביל לעשות חיים ולא חיים בשביל לעבוד.

 

 

  הכותב הוא גלעד רבינוביץ - מנכ"ל קבוצת מלם

 

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
תודה 
אנטולי (02/05/2010)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net