מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   קורות חיים שבאמת מכניסים את הרגל בדלת
לחץ להגדלה
בעבודתי עם ארגונים, מפליא ומפתיע אותי בכל פעם מחדש, עד כמה אנשים צעירים ובוגרים כאחד, אינם יודעים לכתוב קורות חיים בצורה מקצועית, ומפסידים לעיתים את "ג'וב החיים" שלהם, בגלל אי הבנה זו. קורות החיים הם משרד הפרסום, הסוכן והמתווך שלך, העשוי "לפתוח לך דלת" אצל מעסיק פוטנציאלי. ולכן, חשוב מאד להכינם באופן מקצועי ויעיל. הנה כמה נקודות לחשיבה לפני שאת מגישה את קורות החיים למשרה הבאה שלך...

מאת: ד"ר מירה חניק
פורסם: 11/05/07 12:30

ה

 

 

ה"רזומה" - קורות חיים שבאמת מכניסים את הרגל בדלת

 

 

בעבודתי עם ארגונים, מפליא ומפתיע אותי בכל פעם מחדש, עד כמה אנשים צעירים ובוגרים כאחד, אינם יודעים לכתוב קורות חיים בצורה מקצועית, ומפסידים לעיתים את "ג'וב החיים" שלהם, בגלל אי הבנה זו.  קורות החיים הם משרד הפרסום, הסוכן והמתווך שלך, העשוי "לפתוח לך דלת" אצל מעסיק פוטנציאלי. ולכן, חשוב מאד להכינם באופן מקצועי ויעיל. הנה כמה נקודות לחשיבה לפני שאת מגישה את קורות החיים למשרה הבאה שלך:

 

1. מהות: המילה "קורות חיים" היא מטעה, משום שהמסמך הנקרא כך בעצם מייצג קיצור של תולדות התעסוקה וההשכלה שלך, ולא את סיפור חייך החל מגן הילדים. לכן, התמקדי בפרטים כלליים ורלוונטיים לעבודה או למשרה שאת מחפשת.

 

2.  פרזנטציה: קורות חיים חייבים להיות מודפסים (ולא בכתב יד) על עמוד אחד ולא יותר (כדי לא להלאות את המעסיק, הקורא רבים רבים כאלה). התירוץ היחיד לקורות חיים הארוכים יותר מעמוד אחד הוא כשיש לך מישרה אקדמית בה פרסמת פרסומים\ספרים רבים, או קיבלת פרסים רבים הנוגעים למשרה אותה את מבקשת, וחשוב לפרט אותם.

 

3. התאמה: הקפידי על ההקבלה בין המשרה או התפקיד אותו את מבקשת, לבין הפרטים אותם את מוסרת בקורות החיים. אם את עונה למודעה על תפקיד מנהלת, ועשית בעבר תפקידים רבים שאינם ניהוליים, הדגישי את התפקידים הניהוליים ולא את האחרים. לכן, אין גם טעם בשליחת קורות חיים ב"תפוצת נאטו" לכל דכפין, משום שאנשים בד"כ זורקים קורות חיים שאינם מתאימים למה שהם מציעים. עוד דוגמה: אם את קוסמטיקאית שעשתה הסבה להוראה לפני עשר שנים, אל תכלילי את עבודתך בקוסמטיקה, משום שהיא מטעה את המעסיק. התמקדי במה שרלוונטי לתפקיד.

 

4. מה כלול במחיר: נהוג לכתוב בראש הדף פרטים אישיים. יש גרסאות שונות למה שצריך להכליל ב"פרטים אישיים". החשוב ביותר: שם מלא, כתובת מלאה, מספרי טלפון. לדעתי, אין כל סיבה לספר למעסיק את גילך, מה המצב המשפחתי שלך, ועל שירותך הצבאי (אלא עם כן את מועמדת לתפקיד ביטחוני, או לתפקיד שעשית בצבא). שלושת הפריטים הללו הם שריד מגונה של הפאטריארכיה, שאינם מועילים בד"כ לנשים. שמרי את אלה לראיון עצמו, אם מישהו מתעקש עליהם. בעיקר, אל תנדבי מידע על כך שיש לך 3 ילדים מתחת לגיל ביה"ס אם את מתמודדת על מישרה בכירה. מעסיקים מתחמקים מהעסקת אימהות צעירות במשרות תובעניות  (וההיפך הוא נכון גם כן: הם מעדיפים צעירות על מבוגרות). חכי לראיון, ושם תציגי את מצבך כראות עינייך

 

5.  עיקר העיקרים: מרכזו של המסמך הוא ניסיון תעסוקתי, והשכלה. יש סיבות שונות לכך שניסיון יופיע ראשון בדף, או להיפך, שהשכלה תופיע קודם. אם יש לך ניסיון עבודה טוב ומכובד, והוא רלוונטי לעבודה שאת מחפשת, הציבי אותו ראשון. לעומת זאת, אם אין לך ניסיון בכך בכלל, אבל זה עתה סיימת לימודים לתואר בתחום שבו המשרה שאת מחפשת, הציבי את ההשכלה לפני הניסיון המקצועי.

 

6. כרונולוגיה: את הניסיון המקצועי וההשכלה מפרטים בסדר כרונולוגי הפוך. למשל: בין 1987-1999 ניהלת מחלקת הדרכה, ומ1999-2001- היית עוזרת למנכ"ל, התפקיד השני יופיע קודם, והקודמים לו יופיעו אחריו בסדר השנים היורד. וכך גם בהשכלה: התואר הגבוה ביותר שסיימת לו, יופיע ראשון, ואחרי זה שעשית לפניו, שוב בסדר יורד.  מנהג זה נועד כדי להקל על הקורא להבין היכן את היום.

 

7. פירוט: פרטי ליד כל מישרה שעשית בעבר רק את הפרטים הרלוונטיים למשרה שאת מחפשת. כתבי מה עשית בתפקיד, במילים חיוביות ודינאמיות, המדגישות את התרומה שלך. למשל: גם אם להרגשתך היית במשך שמונה שנים "פקק" של החברה, כנגד רצונך, בתפקיד שאף אחד לא רצה, עדיין עליך להדגיש משהו כמו: "ניהלתי צוות מגוון, תוך צמצום הפסדים והגדלת רווחים,  ויזמתי פרויקטים חדשים..."

 

8. חצוצרות: אל תתביישי "לתקוע בחצוצרה" בקשר לתפקידים שעשית וביחס לכישורייך. זכרי שחיפוש מישרה הוא תחרות של עשרות  או מאות אנשים הרוצים כולם במשרה אחת, ועליך להבליט את ייחודך, ולשכנע מראש שאת האדם המתאים ביותר. לכן, אל תסתירי הישגים, פרסים, תשבחות של בוסים, יוזמות וכישרונות מיוחדים שיש לך.

 

9. בעיות: אם אין לך ניסיון כלל במשרה אותה את מבקשת, או שאין לך השכלה כלשהי, או שאת מחליפה תחום עיסוק, אל תכתבי קורות חיים כרונולוגיים, אלא מה שנקרא "פונקציונאליים": הדגישי את ניסיונך וכישרונותייך שמעבר לעשייה המקצועית. כדי להבין מהו מסמך "פונקציונאלי", כדאי לעיין בספרים כגון: "להחליף קריירה, למצוא עבודה" של אמירה גלין, או "נקודת מפנה בקריירה" של מוטי נוימן ועדנה ברק.

 

10. ליווי צמוד: קורות חיים אינם נשלחים למעסיק פוטנציאלי לבדם, אלא בליווי מכתב עניני ומנומס, המציג אותך ואת בקשתך. במכתב זה, תפרטי מדוע את מתאימה בדיוק למשרה שאת מבקשת (בין אם היא התפרסמה כ"דרושים" או שאת היוזמת את הפנייה), ותפני את הקורא אל קורות החיים, המפרטות יותר. במכתב גם תצייני שאת מעוניינת בראיון, ותציעי להתקשר למעסיק כדי לקבוע ראיון זה (במידה ואת יודעת את פרטיו).  

_____________________________

ד"ר מירה חניק היא יועצת ארגונית ותעסוקתית ומאמנת אישית להצלחה. מתמחה בקידום נשים, ומנחה סדנאות להעצמת נשים. מנהלת את אתר האינטרנט "הדרך למעלה".

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net