מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כנגד ארבעה בנים דיברה תורה...
לחץ להגדלה
"כנגד ארבעה בנים דיברה תורה: אחד חכם, אחד רשע, אחד תם ואחד שאינו יודע לשאול". כמו בהגדה כך גם בעבודה ניתן לקטלג את העובדים לארבעה סוגים.

מאת: תדהר צורי
פורסם: 21/04/08 01:15

דף חדש 1

טיפוסים שנפגוש במקומות עבודה

 

"כנגד ארבעה בנים דיברה תורה: אחד חכם, אחד רשע, אחד תם ואחד שאינו יודע לשאול".

כמו בהגדה כך גם בעבודה ניתן לקטלג את העובדים לארבעה סוגים.

 

חכם -

שפיץ פלייר" הוא מהנדס המערכת של הארגון. הוא ניחן בתובנה גבוהה ובראייה מערכתית רחבה. החכם אוהב לחקור ולהתעמק בבעיות וכמובן גם לצאת מהן בתבונה.

כאשר אתה מחפש פתרון מתוחכם לבעיה קשה או מעוניין לפרוץ דרך ולפתח אלגוריתם חדשני ויעיל על מנת לענות על דרישה מורכבת של הלקוח, לך אל החכם. זהו האיש!

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, אך החכם יצר אותם. הוא מכיר היטב את המערכת כולה ומתמצא מצוין בתהליכים ובאינטראקציות בין המודלים השונים. הטל על החכם בעיית מחקר קשה והייה בטוח שהוא יחזיר לך אהבה.

 

רשע -

מה הוא אומר? מה העבודה הזאת לכם עכשיו? עזבו אתכם, זה יחכה, בואו נלך לפינת הקפה...

למעשה, בארגון שלנו אין רשעים (רשעים יש בחוץ) אך קיים בינינו הנהנתן. זהו אחד הבא לעבודה במקום לבוא לעבוד. שלא תבינו לא טוב. הנהנתן חיוני מאוד למערכת, הוא לרוב כישרוני ביותר ויודע לבצע את המוטל עליו במהירות מדהימה וזאת, על מנת שיוכל להתפנות לעיסוקיו, לשתות קפה עם חבריו ולשאול אותם לגבי השבת שעברה ואיך היה. כמו כן אם נותר זמן גם לדבר על הטיול או הנופש הבא, הוא לא יחמיץ גם את זה...

הנהנתן הוא הדבק, ה'עניין' המקשר בין העובדים בארגון. הוא יודע לחדור גם למעוזם של החכמים ולהעלות חיוך על פניהם.

בגדול, כשם שמעסיק יודע לתת את המינימום ע"מ שהעובד לא יעזוב, כך הנהנתן מתמחה בלעשות את המינימום על מנת שהמעסיק לא יפטר אותו. (בדרך כלל, לאחר מספר סבבי פיטורים הנעשים בחברה מתחיל הנהנתן לקבל פרופורציה טובה ושונה מאוד לגבי אותו 'מינימום'). בקיצור, אם אתה מעוניין באנשים שמחים בארגון שיש להם סיבה טובה לקום בבוקר לעבודה, פזר מספר נהנתנים במחלקה.

 

תם -

זהו העובד הקלאסי. התם אינו מתעניין בפוליטיקה, דיפלומטיה ואינטריגות במערכת. למעשה, התם בא ת'כלס לעבוד. נטו. תן לתם משימה והיה בטוח שזה כל העולם שלו. בזה הוא מתרכז ובזה הוא שקוע כולו! התם אינו מכיר חוכמות, הנחות ועיגול פינות. התם ידבר עם חבריו על העבודה ועל הבעיות בהן הוא נתקל, ובשיחה נועזת יותר ידבר על טכנולוגיה חדשה שהומצאה. כשמתעוררת בעיה, הוא יפנה ישירות אל החכם במקום לפתור אותה בדרך יצירתית משלו או חס וחלילה לעקוף אותה. התם הוא עובד לעניין. על כוח עבודה שכזה מושתתת החברה.

 

שאינו יודע לשאול -

בארגון שלנו יש את ה'לא יודע לחקור'! למעשה, זהו האדם שלא אוהב לעשות כן!

כשם שהחכם שלנו מתעמק בבעיות ודש בהן לעומקן, כך 'שאינו יודע לחקור' בורח מהן ומוצא פתרונות יצירתיים לעקוף אותן. 'שאינו יודע לחקור' מצטיין בעבודות שחורות שיגרתיות, מהירות ובקבלנות. מסוג עבודות אלו לא היה יוצא מהם החכם בחיים - תרתי משמע.

אם אתה צריך לסיים משימה מהר ועכשיו, האיש ש'אינו יודע לחקור' הוא האדם האידיאלי עבורך.

 

לסיכום:

אם נסתכל על הצוות שלנו כעל ארגז כלים, לא נוכל להסתדר רק עם ה'שפיץ פלייר' (החכם). נצטרך גם פלייר רגיל לקונטרה ומספר מברגים, וזאת כדי להתמודד עם כל הבעיות.

כדי לנצח ולהוביל טכנולוגית, אנו חייבים מגוון. אנו צריכים את כל ארבעת הבנים.

 

 

הכותב: צורי תדהר, מחבר הספר "חושבים קריירה"
מנהל פורטל VideoJob
www.videojob.co.il

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net