מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   שגיאות נפוצות בראיונות
לחץ להגדלה
קשה להימנע מטעויות טיפוסיות הקשורות לראיונות עבודה אם אינך בטוח מה הן. לפניך רשימה של שש טעויות מהן כדאי להישמר...

מאת: תדהר צורי
פורסם: 22/05/07 02:28

דף חדש 1

שגיאות נפוצות בראיונות

 

קשה להימנע מטעויות טיפוסיות הקשורות לראיונות עבודה אם אינך בטוח מה הן. לפניך רשימה של שש טעויות מהן כדאי להישמר:

 

1.    להתבלבל בין ראיון לחקירה

רוב המועמדים מצפים בבואם לראיון לחקירה. חקירה היא כאשר אדם אחד שואל את כל השאלות והשני משיב עליהן. ראיון הוא שיחת עסקים בה שני הצדדים מציגים שאלות ומשיבים עליהן. מועמדים המצפים כי יועמדו לחקירה נמנעים מהצגת שאלות, ובכך הם הופכים את המראיין לחוקר, בניגוד מוחלט לרצונו.

 

2.    לגרום לחולשה-לכאורה להראות כדבר חיובי

מראיינים נוהגים להציג לעתים קרובות בפני המרואיין  את השאלה הבאה: "מה הן חולשותיך?" חכמת התשובה המקובלת מכתיבה כי תציין חולשה כגון: "אני פרפקציוניסט", ותגרום לתשובתך להראות כדבר חיובי. דבר זה אינו מרשים את המראיין, כי הוא שמע את זה כבר מאות פעמים. כאשר מציגים לך שאלה זו, ציין את אחד מכישוריך אותו היית רוצה לשפר, ותאר את הצעדים בהם אתה נוקט במטרה לשפר אותו. למעשה, לא כל כך אכפת למראיין מה הן חולשותיך. הוא רוצה לבחון איך אתה מתמודד עם שאלה מביכה זו, ומה יכולה תשובתך ללמד אותו עליך.

 

3.    לא להציג שאלות למראיין

כל ראיון מסתיים בכך שהמראיין שואל אותך אם יש לך שאלות כלשהן. הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות הוא לומר לו שאין לך כל שאלות. הגעה לראיון ללא מספר שאלות מוכנות מראש מצביעה על כך שאתה חסר עניין ושאינך מוכן לראיון זה. השאלות שלך מרשימות מראיין יותר מאשר ניסיונות השיווק העצמי שלך. לפני כל ראיון, הכן רשימה של חמש שאלות אותן תוכל להציג למראיין. אני חושב ששאלה טובה היא, למשל: 'ספר לי יותר ממה שהצלחתי ללמוד על החברה ושרצוי שאדע זאת לפני שאני מתחיל לעבוד?' או: 'האם אתה יכול לספר לי על הקריירה שלך?' כל אדם אוהב לדבר על עצמו, לכן קרוב לוודאי שזוהי שאלה בטוחה כמרשם חיובי.

 

4.    אסוף מידע על החברה אך לא על עצמך

מועמדים מכינים את עצמם על ידי כך שהם אוספים מידע על החברה בה הם רוצים לעבוד. מרבית מחפשי העבודה אינם עושים אותו דבר לגבי עצמם על ידי הכנת רשימת-מצאי של הניסיון שלהם, הידע שלהם והכישורים שלהם. הכנתה מראש של רשימה כזו נותנת לך את האפשרות לענות מיד על כל שאלה הנוגעת לניסיון שלך. עליך להיות מוכן לדון בכל פרט מהרקע שלך. הכנתה מראש של רשימת-המצאי של כל הכישורים והיכולות שלך מרעננת את הזיכרון שלך ומסייעת לך להיזכר מיד בהתנסויות אותן אתה עשוי לשכוח במהלך הראיון.

 

5.    השאר את הטלפון הנייד שלך מופעל

ייתכן ואנו חיים בחברה מקושרת וזמינה תמיד, אך אין זה יאה שהטלפון שלך יצלצל באמצע הראיון. כבה את המכשיר לפני שאתה נכנס לבנין החברה.

 

6.    לחכות לשיחה

הזמן הוא אויב מספר אחד שלך לאחר הראיון. לאחר ששלחת מכתב-תודה בדואר האלקטרוני ובדואר הרגיל לכל אחד מהאנשים שראיינו אותך, שלח מכתב מעקב כמה ימים מאוחר יותר ובו שאלה או מידע נוסף. צור קשר עם האדם היכול לקבל אותך לעבודה - ולא עם מחלקת כוח האדם. מידע נוסף עשוי להיות פרטים חדשים אודות יכולותיך שלא מסרת בראיון עצמו, פרסום עיתונאי מהזמן האחרון של אחד המתחרים או כל מידע אחר מהתחום בו עוסקת החברה. המטרה שלך היא לדאוג שכולם יוסיפו לזכור אותך.

נסכם שוב את השגיאות הנפוצות:

¨       בלבול בין ראיון לחקירה.

¨       התמודדות עם חולשה.

¨       אי הצגת שאלות למראיין.

¨       אי איסוף מידע על עצמך.

¨       טלפון מופעל - "המתכון לכישלון".

¨       לחכות לתשובה ללא יצירת קשר.

 

    תדהר צורי

    מתוך הספר "חושבים קריירה"

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net