לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   כל מה שרצית לדעת על קריירה ברפואה סינית
הרפואה הסינית התפתחה במזרח אסיה, במקביל להתפתחות הרפואה המערבית והיא אוצרת ידע וניסיון של אלפי שנים. בעשורים האחרונים יש פתיחות הולכת וגוברת.

פורסם: 01/01/01 00:00

 

כל מה שרצית לדעת על קריירה ברפואה סינית

הרפואה הסינית התפתחה במזרח אסיה, במקביל להתפתחות הרפואה המערבית והיא אוצרת ידע וניסיון של אלפי שנים. בעשורים האחרונים יש פתיחות הולכת וגוברת במדינות המערב לרפואה הסינית ולענפים אחרים של הרפואה המשלימה. קהל המטופלים בשל היום לרפואה מסוג אחר, עם תפיסה הוליסטית ומניעתית שדורשת שינויים באורחות החיים. גם בארץ התחום פורח: יותר ויותר ישראלים פונים לסעד המטפל ברפואה סינית והרבה מוסדות לימוד מפעילים מסלולי הסמכה למטפלים חדשים.

תחום בצמיחה

נתוני הפריחה של הרפואה הסינית הם חובקי עולם. בארץ יש עליה הדרגתית בצריכת טיפולים כאלה מידי שנה, ההכנסות מעיסוק בתחום עלו בכ-13 אחוזים ומספר המטפלים הולך וגדל, כתגובה לביקוש המתרחב. הממסד הרפואי הקונוונציונלי שהסתייג מטיפולים הוליסטיים גם הוא מתקרב לקראת קבלה של התחום וההערכה של סגולותיו בקרב רופאים בכירים גוברת.

לימוד רפואה סינית

לימוד רפואה סינית במכללה רצינית, המוכרת על ידי איגוד המטפלים ברפואה סינית, אורך ארבע שנים. במהלך הלימודים רוכשים התלמידים ידע ברפואה מערבית קלאסיתאנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה ועוד, לצד הכשרה ברפואה סינית : תזונה, שימוש בצמחי מרפא, דיקור סיני ועוד. בנוסף, כוללות רוב תוכניות הלימודים התנסויות בתחומי רפואה משלימה שכנים כמו רייקי, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה ועוד. בוגרי לימודי רפואה סינית יוצאים לשוק העבודה עם ידע רחב ומעמיק במקצוע וגם במקורות הפילוסופיים והתרבותיים שמהם צמח.

אופציות תעסוקתיות

פוטנציאל התעסוקה למטפל ברפואה סינית היום רחב יותר מבעבר, בגלל העניין של הצרכן הישראלי בטיפולים משלימים ובגלל מערכי הרפואה המשלימה שנפתחו בקופות החולים. קל יותר למטפל בעל ניסיון ומוניטין למלא קליניקה במטופלים פרטיים או לעבוד במרכז טיפולי לצד מטפלים משלימים אחרים. מרכזי הרפואה המשלימה של קופות החולים פתחו את תחום הרפואה המשלימה לקהל המבוטחים במחיר מסובסד. התשלום למטפלים העובדים בקופות החולים הוא לא כל כך גבוה, אך למטפלים צעירים זו יכולה להיות נקודת התחלה רכה ומוצלחת לקריירה.

אתגרים למטפלים ברפואה סינית

כאמור, יש עדיין התנגדויות וספקות לגבי הרפואה הסינית, בעיקר אצל אנשי מקצועות הרפואה המערבית, כך שלא כל מוסד רפואי פותח היום את שעריו למטפלים ברפואה סינית. במספר מקומות שהשכילו לשלב את שני התחומים – הם לא מתחרים זה בזה אלא משלימים ומפרים זה את זה ויש סיבה טובה להאמין שבשנים הקרובות הפתיחות תגדל ושתי אסכולות הרפואה תעבודנה זו לצד זו בסינרגיה, ביותר ויותר מקומות, לרווחת המטופלים.

למי מתאימה קריירה ברפואה סינית

רפואה סינית היא מעבר למקצוע – זו דרך חיים, שמחייבת אמונה בעקרונות מסויימים ויישום שלהם בחיי היום יום. לכן, קריירה ברפואה סינית מתאימה למי שמסור לפילוסופיה ההוליסטית שמאחורי השיטה הרפואית ולבעלי אישיות טיפולית – אנשים שמוצאים בטיפול אמפתי וריפוי שליחות ולא רק תעסוקה. לגבי הלימודים, חשוב להדגיש, מדובר בלימודים רציניים ומעמיקים שדורשים מחוייבות ויכולת למידה, דבר שצריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים במקצוע.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net