מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
  תורה פרנסה ויהדות
תנ"ך - קהלת פרק ב
תנ"ך - קהלת פרק ב
א אָמַרְתִּי אֲנִי בְּלִבִּי, לְכָה - נָּא אֲנַסְּכָה בְשִׂמְחָה וּרְאֵה בְטוֹב; וְהִנֵּה גַם - הוּא, הָבֶל. התכלית והאושר לא יגיעו לאדם מאכילה שתייה והוללות ב לִשְׂחוֹק, אָמַרְתִּי מְהוֹלָל; וּלְשִׂמְחָה, מַה - זֹּה עֹשָׂה. ג תַּרְתִּי בְלִבִּי, לִמְשׁוֹךְ בַּיַּיִן אֶת - בְּשָׂרִי; וְלִבִּי נֹהֵג בַּחָכְמָה, וְלֶאֱחֹז בְּסִכְלוּת - עַד אֲשֶׁר - אֶרְאֶה אֵי - זֶה טוֹב לִבְנֵי הָאָדָם אֲשֶׁר יַעֲשׂוּ תַּחַת הַשָּׁמַיִם, ...
תוצאות ההשתדלות ברכושנות
תוצאות ההשתדלות ברכושנות
ידועים דברי חז”ל (ביצה ט”ז.): “מזונותיו של אדם קצובין לו מראש השנה ועד יום הכיפורים”. מכאן ברור שהשתדלות לא תוסיף מאומה על מה שנקצב בראש השנה. מוסיפה הגמרא (בבא בתרא י.): “חסרונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה”. כלומר אין באפשרות האדם להוסיף על פרנסתו, ולא למנוע מעצמו נזק והפסד.
האם עלי להסתפק בפרנסתי
האם עלי להסתפק בפרנסתי
אני בחור כבן 29, חוזר בתשובה העובד במשרד ממשלתי אך ללא מקצוע או תואר אקדמאי. שאלתי היא האם עלי להסתפק בכך שיש לי כרגע פרנסה ב"ה ולנסות לנצל את שאר הזמן ללימוד תורה או שמא עלי לרכוש תואר או מקצוע וכל זמן שאיני עושה זאת איני משתדל מספיק??
חובת ההשתדלות במציאת פרנסה
חובת ההשתדלות במציאת פרנסה
אם הצלחנו להשיב אל ליבנו שההשתדלות אינה מועילה מאומה, לא בהארכת חיים ולא בפרנסה, לא בשידוכים ולא במלחמות וכבוד - אולי, אין צורך בהשתדלות כלל? אם המשתדל נראה כמורד בגזרת מלך, שמא ההשתדלות אסורה?
תפילה לפרנסה טובה
תפילה לפרנסה טובה
עֶזְרִי מֵעִם יְיָ עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ הַשְׁלֵךְ עַל יְיָ יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ שְׁמָר תָּם וּרְאֵה יָשָׁר כִּי אַחֲרִית לְאִישׁ שָׁלוֹם בְּטַח ביְיָ וַעֲשֵׂה טוֹב שְׁכָן אֶרֶץ וּרְעֵה אֱמוּנָה הִנֵּה אֵל יְשׁוּעָתִי אֶבְטַח וְלֹא אֶפְחָד כִּי עָזִּי וְזִמְרָת יָהּ יְיָ וַיְהִי לִי לִישׁוּעָה
סגולות לפרנסה טובה
סגולות לפרנסה טובה
וְהָיָה עֵקֶב תִּשְׁמְעוּן אֵת הַמִּשְׁפָּטִים הָאֵלֶּה וּשְׁמַרְתֶּם וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם וְשָׁמַר יְיָ אֱלֹהֶיךָ לְךָ אֶת הַבְּרִית וְאֶת הַחֶסֶד אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַאֲבֹתֶיךָ: וַאֲהֵבְךָ וּבֵרַכְךָ וְהִרְבֶּךָ וּבֵרַךְ פְּרִי בִטְנְךָ וּפְרִי אַדְמָתֶךָ דְּגָנְךָ וְתִירֹשְׁךָ וְיִצְהָרֶךָ שְׁגַר אֲלָפֶיךָ וְעַשְׁתְּרֹת צֹאנֶךָ עַל הָאֲדָמָה אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַאֲבֹתֶיךָ לָתֶת לָךְ:
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net