לימודים וקורסים
הסמכת מדריכי ספורט
arrow blue מכללות ומוסדות לימוד
קורסים למנהלים
arrow blue קורסים מקצועיים
קריירה לשרותך
arrow blue רפואה אלטרנטיבית
פרסום
   קורס גרפולוגיה
לחץ להגדלה
מטרת הקורס: הקניית כלים בסיסים ופסיכולוגים בניתוח כתבי יד. קורס זה יפתח צוהר לעולם כתב היד שמשמש כראי לנפשנו, חשיבתנו ואופן התנהגותנו. ביחד נצא למסע מופלא לגילוי העצמי של כל מאיתנו דרך סימנים שונים בכתב היד,

אזור: גוש דן  
מוסד אקדמי: המדרש לפנימיות הנשמה

 

קורס גרפולוגיה

 

בקורס נלמד מהי גרפולוגיה- תורת כתב היד, כיצד ניתן על פי כתב ידינו לבחון את עצמנו, את ילדינו,את בן זוגנו  ואת כל הסובבים אותנו ואת יחסינו עימם.

 

תוכנית לימודים :

 

א. מהי גרפולוגיה-תורת כתב היד : כיצד מתבצע האבחון הגרפולוגי ,מה ניתן ללמוד מכתב ידינו על אישיותנו, נפשנו, אופן חשיבתנו , כתב היד ככלי לאבחון מקצועי ואישי,  מדוע כתב ידינו משתנה ומהי משמעותו.

 

ב. סוד האותיות: מהי המשמעות הרוחנית המסתתרת מאחורי האותיות מה מגלה אות עגולה מול אות זוויתית על עצמי? על קרוביי? צורת האותיות משתנה במשך השנים, איך היא משקפת את השינוי הפנימי שחל בתוכי?

 

ג. התנועה  בכתב היד : מה מייצגת התנועה בכתב ידינו, מהו כתב יד מהיר מול איטי וכיצד ניתן לזהותו? כיצד ניתן ע"פ מהירות הכתב ללמוד על אישיותנו בשילוב דוגמאות .

 

ד. ארגון כתב היד : מה משמעות חלוקת השטח על גבי הנייר, השוליים, המרחקים בין האותיות, המילים, השורות? האם הם מלמדים על המרחב הפנימי או החיצוני שלי? מהו מרחב פנימי?

 

ה. נטיית הכתב : מהי זווית הכתיבה וכיצד ניתן לבחון אותה, מהי המשמעות לנטיית כתב ידינו לימין או לשמאל, בשילוב דוגמאות מכתבי יד.

 

 

ו. גודל ורוחב האות : מהי אות רחבה מול אות צרה , מה המשמעות שחלקינו כותבים באותיות רחבות ואחרים באותיות צרות, , מה ניתן ללמוד מגודל האות על עצמנו והסובבים אותנו , כל אלו בשילוב דוגמאות מכתבי יד.

 

ז. אזורי הכתב : מהי הסיבה שחלקנו נוהגים להדגיש אזורים שונים בכתב ידינו, לדוגמא: ע' היורדת כלפי מטה או ל' העולה כלפי מעלה, מהן המשמעויות להדגשים אלו לגבי אישיותנו המודעת והבלתי מודעת בשילוב התיאוריה של זיגמונד פרוייד.

 

ח. כתב מחובר מול כתב מופרד : משמעות החיבורים בכתב, מה הם מסמלים לגבי תקשורתנו הבינאישית והתייחסותנו לסביבה, בשילוב דוגמאות מכתבי היד.

 

ט. לחץ הכתיבה: מהו לחץ כתיבה, כיצד ניתן למדוד אותו , סוגי לחץ: חזק, חלש, בינוני, שטפי, אלשטפי ועוד,  מה ניתן ללמוד על אישיות האדם מלחץ כתיבתו, בשילוב דוגמאות מכתבי יד.

 

י. שיעור מסכם : ניתוח כתב יד על פי כל הפרמטרים הגרפים הבסיסים שנלמדו בקורס .

 

 

    יצירת קשר
שם פרטי ומשפחה:   
עיר מגורים:  
טלפון:  
דואר אלקרוני:  
הערות:
 
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה משאבי אנוש פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net