לימודים וקורסים
הסמכת מדריכי ספורט
arrow blue מכללות ומוסדות לימוד
קורסים למנהלים
arrow blue קורסים מקצועיים
קריירה לשרותך
arrow blue רפואה אלטרנטיבית
פרסום
   מדריכי רכיבה טיפולית
לחץ להגדלה
קורס מדריכי רכיבה טיפולית הוא קורס המלמד אנשים כיצד לטפל באנשים בעזרת רכיבה טיפולית. רכיבה טיפולית היא צורת טיפול בבני אדם עם בעיות נפשיות הנחשבת די מקורית. הסיבה שהשיטה היא די מקורית כי היא כוללת רכיבה על סוסים כמרכיב טיפולי בבני אדם עם בעיות נפשיות או חוסר ביטחון.

אזור: דרום  
מוסד אקדמי: מכללת ושינגטון

מדריכי רכיבה טיפולית

 

קורס מדריכי רכיבה טיפולית הוא קורס המלמד אנשים כיצד לטפל באנשים בעזרת רכיבה טיפולית. רכיבה טיפולית היא צורת טיפול בבני אדם עם בעיות נפשיות הנחשבת די מקורית. הסיבה שהשיטה היא די מקורית כי היא כוללת רכיבה על סוסים כמרכיב טיפולי בבני אדם עם בעיות נפשיות או חוסר ביטחון. מדריכי השיטה מאמינים כי לימוד אדם לרכוב על סוסים מסוגים שונים יכול לתרום בהרבה לבעיות נפשיות אצל אנשים. למרות שלגישה יש הרבה מבקרים בעולם המטילים ספקות בפרויקטים מסוג זה בעולם, המקצוע די מצליח למשוך אליו תלמידים ומטופלים כאחד.

 

הנושאים הנלמדים:

אנטומיה, פיזיולוגיה, בעיות נוירולוגיות ואורתופדיות, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ופסיכולוגיה התפתחותית, עזרה ראשונה, עבודה עם קבוצות ליקויי למידה, הכרת לקויות שונות ודרכי הטיפול המקובלות בהן, רכיבה והכרת הסוס, אחזקת אורווה וטיפול בסוסים, עזרה ראשונה לסוסים, מיומנויות הפעלת הסוס, מיומנויות בהדרכת רכיבה טיפולית, הערכת יכולותיו וקשייו של המטופל ובניית תכנית עבודה מתאימה, שימוש בכל מיומנות הטיפול בסוס וברכיבה ככלי לטיפול פיזי ורגשי, שיפור יכולת המטופל לתפקד בסביבת החיים שלו.

 

קורס מדריכי רכיבה טיפולית מוצע במקומות רבים בעולם, בחלק מהמקומות הוא אפילו תפס תאוצה ברמות כאלו עד שמוסדות רשמיים לטיפול במטופלים חולי נפש התחילו לשלוח את המטופלים שלהם במספרים גדולים אל מוסדות שבהם מלמדים רכיבה על סוסים כסוג של טיפול המחלות נפשיות. למרות ההצלחה של קורס מדריכי רכיבה טיפולית בעולם, בישראל התחום עוד בחיתוליו, והוא לא מוצע במקומות רבים בארץ. המוסדות להשכלה גבוהה היחידים בישראל שמציעים קורס מדריכי רכיבה טיפולית כחלק מתוכנית לימוד שלהם הם מכללת תל-חי השוכנת בגליל המערבי, מכללת סמינר הקיבוצים השוכנת באזור המרכז, (וכמובן איך לא) מכון וינגייט השוכן גם הוא ליד תל-אביב. נכון להיום אין מוסד באיזור הדרום או באיזור ירושלים המציע  קורס מדריכי רכיבה טיפולית.

 

מטרתו של הקורס היא לנסות וללמד את התלמיד איך לגרום למטופלים העתידיים שלו לאזן בין הגוף והנפש. ההכשרה בתוך תוכנית הלימודים של קורס מדריכי רכיבה טיפולית כוללת שיטות של משחק, של דיבור נכון אל המטופל, יחד עם לימודים על מיומנות רכיבה על סוס. בסוף הקורס התלמיד אמור לדעת איך לסייע למטופל לקבל איזון של החוזק והחולשה שלו ולדעת לזהות את נקודות החוזק שלו ליישמם על חיי היומיום וגם להשתמש בהן על מנת לזהות ולחזק את נקודות החולשה. הקורס כולל גם בדיקה האם התלמיד יכול ליישם את הכשרותיו בשטח עם מטופלים במקומות שונים בארץ שבהם מטפלים בשיטה זו.

 

לקורסים והכשרות נוספות בתרפיות מתקדמות בקרו כאן:

לימודי הידרותרפיה

יוגה לילדים

  

    יצירת קשר
שם פרטי ומשפחה:   
עיר מגורים:  
טלפון:  
דואר אלקרוני:  
הערות:
 
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה משאבי אנוש פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net