לימודים וקורסים
הסמכת מדריכי ספורט
arrow blue מכללות ומוסדות לימוד
קורסים למנהלים
arrow blue קורסים מקצועיים
קריירה לשרותך
arrow blue רפואה אלטרנטיבית
פרסום
   מדריכי קרב מגע
לחץ להגדלה
אם נרצה להבין את העיקרון המרכזי העומד מאחורי שיטת הלחימה – קרב מגע, נתבונן במשפט שאמר בזמנו ממציא השיטה, המתאגרף הצ'כי האגדי שדאור ליכטנפלד.

אזור: גוש דן  
מוסד אקדמי: מכללת שלום

מדריכי קרב מגע

אם נרצה להבין את העיקרון המרכזי העומד מאחורי שיטת הלחימה – קרב מגע, נתבונן במשפט שאמר בזמנו ממציא השיטה, המתאגרף הצ'כי האגדי שדאור ליכטנפלד. אם מדברים על מדריכי קרב מגע, הוא היה הראשון שבהם, בכך שפיתח את השיטה בשלהי שנות ה-30 והביא אותה עימו לישראל היישר למחנות האימונים של ארגון "ההגנה" הישראלי, לאחר שיישם אותה בברטיסלבה אצל צעירים יהודים שפעלו נגד קבוצות פשיסטיות במדינתם.

ליכטנפלד תמיד אמר כי גם רגל של תינוק יותר חזקה מאשכיו של אלוף העולם באגרוף. רעיון זה מבטא את עקרונות שיטת קרב מגע, שלא ניחנת ביופי מיוחד או אסתטיקה כגון אומנות לחימה אינו זקוק לכוח פיזי רב כדי לנצח את היריב.

עקרונות קרב מגע

קרב מגע מטרתו היא לנטרל את היריב בזמן קצר מאוד וביעילות, כשכל האמצעים כשרים. שלא כמו אומנויות לחימה אחרות, שיטת קרב מגע מתירה התקפה לכל נקודות התורפה של היריב וזה כול גרוגרת, עיניים, גרון, אשכים וכל מה שיכול לחסל כל אחד בכל מימד. העיקרון הוא מכות קשות לאזורים הרכים, ולכל אחד יש אזורים כאלה. כלי הנשק: ידיים, רגליים, אצבעות, שיניים, הכל הולך.

היתרון שמעניקה שיטה זו, ואת זה יסבירו לכ מדריכי הקרב מגע, הוא התאמת היכולת העצמית שלכם לקרב, בלי קשר למימדיכם, היכולות הפיזיות שלכם, מינכם או גילכם. שיטת קרב מגע תגן עליכם בכל מצב מצוקה, ולמרות שגם אומנויות לחימה אחרות נותנות מענה להגנה עצמית, קרב מגע היא השיטה המתאימה ביותר לרמת הרחוב או חדר המדרגות.

למרות זאת, מדריכי קרב מגע משתמשים באלמנטים רבים משיטות לחימה מזרחיות או אומנויות לחימה כמו ג'יוג'יטסו או אייקידו. גם לימוד קצר יכול להכשיר איש, אישה וילד להשיב מלחמה לכל תוקף ולהינצל.

קורס מדריכי קרב מגע

בדרך כלל, מדריכי קרב מגע עושים את הכשרתם במסגרת צה"ל. במסגרת תפקידם הם מאמנים לוחמים ומפקדים מיחידות קרביות ויחידות מובחרות בצבא להתמודד עם כל איום פח"ע ללא שימוש בנשק חם, ולעיתים יש מצבים כגון אלה. בהמשך הדרך, מדריכי קרב מגע מוצאים עצמם בתפקידי הדרכה במסגרת כוחות הביטחון השונים, יחידות לאבטחת אישים וגם בשוק האזרחי בארץ ובחו"ל.

עם זאת, לא פשוט להתקבל לקורס מדריכי קרב מגע בצבא וצריך הרבה מזל.

כיום ניתן לעבור קורס מדריכי קרב מגע בבתי ספר פרטיים על ידי מומחים בתחום. מדובר בקורס לימוד טכניקה אישית ועבודה בקבוצות, והמדריך לומד גם רקע תיאורטי וגם מיומנויות הדרכה, כמו גם יכולות מנהיגות וארגון ועוד.

במסגרת הקורסים, תלמדו על גוף האדם, מבואות לפסיכולוגיה, אנטומיה פיזיולוגיה, מיומנות אישית, הדרכת ילדים, שיפוט, תיאוריה ומעשה. כמובן שלחלק המעשי משקל רב וקורס מדריכי קרב מגע מתנהל בחלקו הגדול על מזרני האימונים.

מדריכי קרב מגע לומדים כ-240 שעות, כדי לקבל תעודה כמוסמך. כדי להתקבל, בדרך כלל תידרשו להיות ספורטיביים, ובעלי אישור רפואי המעיד על תקינות בריאותכם.

 

בהצלחה

 

    יצירת קשר
שם פרטי ומשפחה:   
עיר מגורים:  
טלפון:  
דואר אלקרוני:  
הערות:
 
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה משאבי אנוש פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net