לימודים וקורסים
הסמכת מדריכי ספורט
arrow blue מכללות ומוסדות לימוד
קורסים למנהלים
arrow blue קורסים מקצועיים
קריירה לשרותך
arrow blue רפואה אלטרנטיבית
פרסום
   קורס הנהלת חשבונות
לחץ להגדלה
קורסים בתחום הנהלת חשבונות כוללים קורסים בסיסיים כהנהלת חשבונות סוג 1+2 והנהלת חשבונות ממוחשבת וקורסים מתקדמים כהנהלת חשבונות סוג 3, קורס ניהול כספים, קורס חשבי שכר וקורס חשבי שכר בכירים. כאמור, הקורסים נלמדים באופן מדורג, לפי הכשרתו של הסטודנט.

אזור: גוש דן  
מוסד אקדמי: קריירה

קורס הנהלת חשבונות

תחום הנהלת חשבונות הינו אחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות. הלימודים בתחום הינם לימודי תעודה אשר מכשירים את הסטודנטים לעבודת הנהלת החשבונות בכל חברה, גדולה כקטנה. הקורסים השונים נלמדים על פי רמת ההתמחות של הסטודנט כך שהוא יכול לעלות בשלבים ולמעשה בכך גם לשפר את תחומי אחריותו, משרתו ומשכורתו.

קורסים בתחום הנהלת חשבונות כוללים קורסים בסיסיים כהנהלת חשבונות סוג 1+2 והנהלת חשבונות ממוחשבת וקורסים מתקדמים כהנהלת חשבונות סוג 3, קורס ניהול כספים, קורס חשבי שכר וקורס חשבי שכר בכירים. כאמור, הקורסים נלמדים באופן מדורג, לפי הכשרתו של הסטודנט.

מה לומדים במסגרת הנהלת חשבונות, ומדוע הפכו קורסים אלו לכה פופולאריים?

נתחיל מתשובה לשאלה השנייה. קורסים בתחום הנהלת חשבונות הפכו לפופולאריים ומבוקשים בשנים האחרונות מכמה סיבות. הראשונה, העובדה שחברות רבות גדלו וצמחו והרחיבו את מניין העובדים בתחומם, יצרה צורך בהרחבת מניין העובדים גם בתחומי הנהלת החשבונות וביקוש בשוק העבודה לעובדים בעלי הכשרה בתחום. כמו כן, גם חברות סטרט אפ קטנות צצו בשטח והוסיפו גם הן היצע תפקידים בתחום. השנייה, כיוון שלימודי הנהלת חשבונות הינם לימודי תעודה קצרים יחסית אשר מעניקים מקצוע, נשים, ובעיקר אימהות, רואות בהם דרך טובה להשגת קריירה ועבודה, כאשר במקומות רבים יכול מנהל חשבונות לעבוד ימים מקוצרים, או במשרה המכונה "משרת אם". שלישית, כיוון שאת הקורסים השונים לומדים האחד אחרי השני, הם מאפשרים התפתחות תעסוקתית, תוך שמירה על מקום העבודה ופיתוח אישי.

במסגרת קורס הנהלת חשבונות לומדים הסטודנטים מגוון נושאים כגון פקודות יומן, תיעוד, מאזן בוחן, שילוב נתוני שכר, רישום כפול, חשבונות סופיים, תשלום מקדמות, התאמות עם גורמי חוץ, רישום בספרי חשבונות, מס הכנסה, עריכת דוחות תקופתיים ושנתיים, חישובי פחת, דוחות רווח והפסד, דיני ביטוח לאומי, בדיקת ואימות מסמכים חשבונאיים וכספיים, מס ערך מוסף, הבנה ושימוש בתוכנות מחשב ייעודיות לתחום הנהלת חשבונות, דוגמת חשבשבת וכדומה.

תנאי קבלה לקורס הנהלת חשבונות

תנאי הקבלה לקורס הנהלת חשבונות בסיסי הינם, במרבית מוסדות הלימוד, 12 שנות לימוד, בשילוב תעודת בגרות. הלימודים אורכים בממוצע כחצי שנה. תנאי הקבלה נחשבים נמוכים, ולכן יש לקחת בחשבון שעל הבוגרים להוכיח את עצמם ואת כישוריהם על פני אחרים.

עבור מי שמעוניין בלימודי תואר ראשון אשר יעסקו גם הם בתחום הנהלת החשבונות באופן כזה או אחר, יוכל לפנות ללימודי תואר ראשון בחשבונאות או ראיית חשבון. כאן כבר מדובר בלימודים של שלוש שנים שתנאי הקבלה אליהם גבוהים והם כוללים בתוכם למידה של נושאים כבקרה, ניהול מערכות כספים, מימון, דיני מיסים, מבנה מערכות חשבונאות, חשבונאות ניהולית, דוחות כספיים, כלכלת ישראל, מיסוי בינלאומי, ניהול סיכונים פיננסיים, דיני ניירות ערך ובורסה, חשבונאות ניהולית, דיני חברות, משפט מסחרי, שוק ההון ועוד.

נציין כי כל חברה עושה שימוש בשירותיהם של רואי חשבון, פנימיים או חיצוניים (אשר עובדים עם מספר חברות קטנות) ובאנשי הנהלת חשבונות היושבים בין שורות החברה או העסק ואחראים על ניהול שוטף.

    יצירת קשר
שם פרטי ומשפחה:   
עיר מגורים:  
טלפון:  
דואר אלקרוני:  
הערות:
 
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה משאבי אנוש פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net