לימודים וקורסים
הסמכת מדריכי ספורט
arrow blue מכללות ומוסדות לימוד
קורסים למנהלים
arrow blue קורסים מקצועיים
קריירה לשרותך
arrow blue רפואה אלטרנטיבית
פרסום
   קורסים מקצועיים
לחץ להגדלה
אחת לכמה שבועות או כמה חודשים אפשר לקרוא באחד ממוספי העיתונים על איש הייטק בכיר לשעבר, או סמנכ"לית מבטיחה בחברה כלשהי, שהחליטו לנטוש יום בהיר אחד את מסלול הקריירה שלהם, לעשות הסבה מקצועית, ולפצוח בקריירה חדשה, שאולי נחשבת פחות מבחינת המעמד בשוק העבודה הישראלי, אבל מעניקה להם סיפוק גדול בהרבה.

אזור: גוש דן  
מוסד אקדמי: קריירה

קורסים מקצועייםהמפתח לקריירה מקצועית חדשה

 

אחת לכמה שבועות או כמה חודשים אפשר לקרוא באחד ממוספי העיתונים על איש הייטק בכיר לשעבר, או סמנכ"לית מבטיחה בחברה כלשהי, שהחליטו לנטוש יום בהיר אחד את מסלול הקריירה שלהם, לעשות הסבה מקצועית, ולפצוח בקריירה חדשה, שאולי נחשבת פחות מבחינת המעמד בשוק העבודה הישראלי, אבל מעניקה להם סיפוק גדול בהרבה. המרואיינים מספרים על ההתלבטויות שהיו להם לפני שקיבלו את ההחלטה, ועל כמה הם שמחים שקיבלו אותה למרות הכל. יכול להיות שבזמן שאתם קוראים את המאמרים הללו בעיתון, או אפילו את השורות הללו, אתם נאנחים לעצמכם וחושבים מה היה יכול להיות לו רק אתם הייתם מרשים לעצמכם לפנות לקריירה מקצועית חדשה.

 

אז זהו, שאתם יכולים. אם עד לפני עשר או עשרים שנה היה מקובל שכל אדם מנסה להחזיק במשרה שלו ולהתקדם בה זמן רב ככל שניתן, הרי היום התפיסה המקובלת היא שכל אדם צריך להחליף מסלול קריירה כמה פעמים במהלך חייו המקצועיים, כדי לתרום להתפתחות האישית והמקצועית שלו, לשמור על עניין בחיים ו.... .אם יש לכם חלום מקצועי כזה או אחר, דעו לכם שהוא נמצא כבר היום בהישג ידכם, וכל מה שאתם צריכים הוא לקבל את ההחלטה, ולצאת לדרך המקצועית החדשה שלכם.

 

לא חייבים להתחיל מאפס

למרבה המזל, הסבה מקצועית כיום אינה מסובכת כפי שהייתה לפני שנות דור, למשל. העולם המודרני, ובייחוד האינטרנטי, מציב בפניכם שלל אפשרויות וכלים שיכולים לסייע לכם בצעדים הראשונים בדרך החדשה הזו, ובראש ובראשונה - קורסים מקצועיים בתחום החדש שבחרתם לכם, או שעוד לא בחרתם לכם. גם אם יש לכם רק רעיון כללי לגבי התחום המקצועי החדש שבו תרצו לעסוק, באפשרותכם להירשם לקורס מקצועי כזה או אחר, וללמוד לפחות את הבסיס לרזי המקצוע, כדי שתקבלו מושג טוב יותר האם אכן זה הכיוון המקצועי המתאים לכם ביותר.

 

לא משנה כמה יוצא דופן הוא התחום בו אתם רוצים לעסוק, כנראה שתופתעו לגלות שגם עבורו יש כבר היום קורסים מקצועיים זמינים - החל מניהול צימרים, דרך תכשיטנות, הנחיית קבוצות, צילומי הריון, שירותים לסידור הבית או המשרד ועוד ועוד. איך אומרים - השמיים הם הגבול. כמובן, שלפני שאתם נרשמים לקורס כזה ומשקיעים בו מכספכם, רצוי קצת לקרוא על התחום בכוחות עצמכם, ולנסות להבין האם הקורס המקצועי הוא אכן מקצועי, ויעניק לכם את הכלים הדרושים לכם. כדאי גם לגלוש בפורומים רלוונטיים, להתעניין, לשאול שאלות ולקבל המלצות - גם על התחום באופן כללי, וגם על הקורס שאתם מתעניינים בו באופן ספציפי.

 

תמיד יש מה ללמוד

מלבד קורסים מקצועיים ישנם גם לא מעט קורסים כלליים שיכולים להעניק לכם נקודת פתיחה טובה יותר לקריירה מקצועית חדשה הן במסגרת הגשת מועמדות להצעות עבודה רגילות או מכרזים למשרות במגזר הציבורי. קורס אנגלית עסקית, למשל, יכול לפתוח בפניכם שווקים חדשים בחו"ל, ולהכיר לכם מושגים מקצועיים שאולי עוד לא נתקלתם בהם. קורס בשימוש נכון במדיה דיגיטלית יכול להעניק לעסק החדש שלכם חשיפה אדירה באינטרנט וברשתות חברתיות, קורס בשיווק יכול לעזור לכם לקדם את הרעיונות העסקיים שלכם גם בקרב משקיעים פוטנציאליים וגם בקרב לקוחות פוטנציאליים וכן הלאה וכן הלאה. הדבר היחיד שאתם צריכים לזכור הוא שהחלום שלכם ניתן למימוש, ומפה הכל תלוי רק בכם, בתחום המקצועי שאתם שואפים אליו, ובקורסים שתבחרו בדרך אליו.

 

    יצירת קשר
שם פרטי ומשפחה:   
עיר מגורים:  
טלפון:  
דואר אלקרוני:  
הערות:
 
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה משאבי אנוש פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net